Hakkımda Daha Fazlası

1978 Düzce doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimini Düzce’ de tamamladıktan sonra yolum gurbete düştü ve uzun yıllar Almanya’ da yaşadım. Çocuklarımın doğumundan sonra , eşimin işi vesilesi ile de Türkiye’ye yerleştik.

Kendimi bildim bileli sürekli sorgulayan, araştıran, okuyan, meraklı ve öğrenmeye açık bir yapıya sahibim. Bundan dolayı, çocuklarım belirli bir yaşa geldikten sonra hayatımda içini dolduramadığım ve anlamlandıramadığım bir boşluk hasıl oldu. Niteliksiz yaşamayı sevmiyor ve bu durumdan rahatsızlık duyuyordum. Çocuk gelişimi ve kişisel gelişimle alakalı onlarca kitap okumama rağmen duygularımı yönetemiyordum. Hep bir yerlerde bir şeylerin eksik olduğunu ya da yanlış yaptığımı çocuklarıma sergilediğim tavır ve farkına varıyordum. Bu sebeple 2010 yılında tekrardan açık liseye başvurarak çocuklarımın kişilik gelişimlerine destek olmak ve sağlıklı bireyler oluşturmak için ” Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi ” programına kayıt oldum.

2011 yılında anneler için düzenlenen “ Anne ve çocuk “ seminerinde tüm hayatımı değiştiren saygıdeğer hocam Fikriye METİN ile tanıştım. İçimdeki ‘ beni ‘ ortaya çıkarıp, kendime inanmamı sağlayarak 2014 yılında üniversite sınavına girmeme vesile oldu. Sınavı arzu ettiğim sonuçla geçtiğimi görünce insanın inanıp da başaramayacağı hiç bir şey olmadığını anladım.

2014 yılında Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümüne yerleştikten sonra bunu da yeterli görmeyip aynı zamanda çeşitli eğitimlere kucak açtım. Öncelikle; INLPTA NLP PRATİSYEN ve MASTER PRATİSYEN eğitimlerimi Fikriye METİN hocamdan alarak tamamladım.

Bu eğitimleri insanlara uyguladığımdaki etkiyi ve başarıyı gördükçe çok etkilendim ve daha fazlasını istedim. En kolay ve en kısa zamanda insanların soru ve sorunlarına çözüm bulabilmek için hiç durmadan yola devam ettim.
Yeni Yaşam Okulu’nun tüm eğitimlerine katılarak ilk önce kendi farkındalığımı daha da yükseltip, insan denen mucizeyi tam manasıyla tanıyarak farklı yöntem ve tekniklerle , ” insan’a ” en kısa sürede faydalı olabilmenin yollarını saygıdeğer Cenk SABUNCUOĞLU hocamdan aldığım eğitimlerle hayatıma geçirdim.

Bu arada;

SOSYOLOJİ LİSANS

AİLE DANIŞMANLIĞI

ÇOCUK GELİŞİMİ

NGH HİPNOZ VE REGRESYON
TERAPİSTİ

PROFESYONEL YAŞAM KOÇU

EĞİTİM VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

YÖNETİCİ KOÇLUĞU

NEFES KOÇLUĞU

HAFIZA TEKNİKLERİ

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ

BİOENERJİ

REİKİ MASTER

MERİDYEN TERAPİ

GESTALT TERAPİ

BİLİNÇ ALTI DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM

eğitimlerimi tamamladım.

Misyonum; tüm aldığım eğitimleri kişiye uygulayarak insanların baş edemediği duygu ve düşünceleri en kısa sürede çözüme ulaştırmak ve içimizdeki keşfedemediğimiz potansiyelleri kişinin kendisinin keşfetmesini sağlayıp mutluluğa giden yolda ona rehberlik etmek.

Vizyonum ise; sosyal sorumluluk projeleri oluşturup, dünyayı ve yaşadıklarımızı olduğu gibi kabul ederek yaşadıklarımızın içindeki gerçek öz mesajları görerek ona göre yol almak ve sevgi dolu yarınlar için; tüm dünyayı dinine, diline, ırkına, bakmadan kucaklayabilecekleri güzel nesiller yetiştirmek..

Bu doğrultuda; Allah ( c.c ) sıhhat ve imkan verdikçe, bir nefesten ibaret olduğumuzu unutmadan hayat yolunda paylaşarak üreterek önce ‘ Ben ‘ yerine, önce ‘ Sen ‘ veya önce ‘ O ‘ diyerek yürüyenlerden olup dokunuşlarımla umutlarını yenileyen, hayata tutunan tüm yüreklerin sevinci kadar sevinç yaşamaya ve yaşatmaya çalışacağım.

Farkımızın, farkındalığımız olması temennisiyle…

NEBİYE DENİZ